18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Ja cilët janë më të votuarit e PDK-së në Prizren

PDK-dega Prizren

Në bazë të rezultateve preliminare të zgjedhjeve të 8 qershorit, nga lista e PDK-së në komunën e Prizrenit më i votuari është lideri i partisë me rreth 13 mijë vota, kurse pas tij radhitet Nezir Çoçaj, ndërsa Nait Hasani është katërti në këtë listë.
Kjo është lista e publikuar nga TV Prizreni e kandidatëve më të votuar, por që nuk është përfundimatre:

HASHIM THAÇI rreth 13000
NEZIR ÇOÇAJ 4800
NASER BERISHA 4600
NAIT HASANI 4246
ENVER HOXHAJ 4126
IRFAN FUSHA mbi 3600
KADRI VESELI 3559
ZAHRIJE JUSUFI 2884
LULJETA VESELAJ-GUTAJ mbi 2200
EDITA TAHIRI rreth 2000
MUNIR BASHA rreth 700

Rezultatet nuk janë përfundimtare. /TV Prizreni/

Më Shumë

Sot nis Euro 2024

Sot nis Europiani i 17, emocione që do të përcillen për 1 muaj në Tv Klan, deri në finalen e 14 Korrikut, që do...

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit