30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Elvis Pista i dyti pas Thaçit në Rahovec

Elvis Pista-ThaciLideri i PDK-së, Hashim Thaçi, ka marrë më së shumti vota në Komunën e Rahovecit, në zgjedhjet e 8 qershorit.

“Epoka e re” ka arritur të sigurojë pesë emrat më të votuar të PDK-së në Komunën e Rahovecit. Hashim Thaçi ka marrë 5 mijë e 773 vota, pas tij i dyti është Elvis Pista me 4 mijë e 722 vota. Kurse, zëvendëskryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka marrë 2 mijë e 521 vota.

Pesëshja më e votuar e PDK-së në Rahovec:

1.Hashim Thaçi: 5 mijë e 773 vota
2.Elvis Pista: 4 mijë e 722 vota
3.Kadri Veseli: 2 mijë e 521 vota
4.Rexhep Hoti: 1 mijë e 879 vota
5.Enver Hoxhaj: 1 mijë e 619 vota

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Zafir Berisha: Kurban Bajrami, festë e respektit dhe solidaritetit

Kryetari i NISMA Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Prizren për të shprehur respektin për festën e Kurban...

Lajmet e Fundit