0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Ja rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

zgjedhjet5Express ka siguruar rezultatet përfundimtare që pritet të publikohen sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Të parët kanë dalë koalicioni rreth Partisë Demokratike të Kosovës me Partinë e drejtësisë, Lëvizja për Bashkim, Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës dhe Partia Konsveravtore e Kosovës, pastaj LDK, VV dhe AAK.

 

screenshot-2014-06-26-115540

Më Shumë

Arrestohet personi i kërkuar në Vërmicë

Një person i kërkuar është arrestuar në Vërmicë. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës, përcjell ‘PrizrenPress’ PKK Vërmicë 25.01.2023 – 18:10. Në bazë...

Sulmohet fizikisht një femër në Prizren, bëhet për spital

Një femër në Prizren ka pranuar tretman mjekësor. E njëjta është sulmuar fizikisht nga një person i cili është arrestuar nga policia. I dyshuari, pas intervistimit...

Lajmet e Fundit