5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

“DokuFest” hap akreditimin për gazetarë

DokuFest-press accrediation“DokuFest 2014” ka shpallur sot hapjen e akreditimit për gazetarët lokal dhe ndërkombëtar. Akreditimi është i hapur për gazetarët e të gjitha fushave të mediave – print, online, TV, radio dhe fotografi. Afati i fundit për të aplikuar online është data 10 gusht 2014.

“Të gjithë gazetarët që kanë aplikuar për akreditim mund të marrin bexhat e tyre dhe paketën mediale në Media Qendrën e DokuFest që nga data 15 gusht 2014”, njofton drejtuesja e komunikimit të “DokuFest”-it, Nita Deda.

“Akreditimi nënkupton të drejtën e gazetarëve për të shfrytëzuar Media Qendrën si dhe ofron prioritet në intervistimin e mysafirëve të festivalit. Zyra e Press do të ju ndihmojë në koordinimin e intervistave me stafin dhe mysafirët e festivalit”.

Gazetarët e interesuar mund të aplikojnë për akreditim në web faqen e “DokuFest”: http://dokufest.com/2014/sq/attend/press-accreditation/

Edicioni i 13-të i “DokuFest” do të mbahet nga data 16-24 gusht në Prizren, Kosovë. Program i plotë i festivalit do të shpallet më 24 korrik në ueb faqen e festivalit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti përkujton dëshmorët në Rogovë të Hasit, Vraniq, Bishtazhin e Gadish

Në 24- vjetorin e masakrës në fshatin Rogovë të Hasit, kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përkujtuar 21 dëshmorët, luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të...

Abrashi: Escobar i ka premtuar Bërnabiqit se do ta detyrojë Kosovën ta diskutojë Asociacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se takimi i datës 31 janar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë ku do të diskutohet për...

Lajmet e Fundit