19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Ja si e sqaron Enver Hasani formimin e Qeverisë

fotophp_2203Marrëveshja e arritur mes LDK-së, AAK-së dhe Nismës nuk i jepte drejtë atyre që të parët të nominojnë kryeministrin.

Enver Hasani, kryetar i Gjykatës Kushtetuese ka dhënë përgjigje të saktë se koalicioni nënkupton bashkimin e partive që PARA ZGJEDHJEVE kanë lidhur marrëveshje dhe kanë fituar shumicën e votave.

Ja në foto shpjegimi që është dhënë në komentet e Kushtetutës, që bëhen kohë pas kohe.

kushtetutaa1

 

Më Shumë

Njihuni me tifozen më ‘hot’ e të gjitha kohërave, i ‘vuri flakën’ Euro 2024

Ish-Miss Kroacia, Ivana Knoll ka marrë sërish vëmendjen në stadium ndërsa bën tifo për skuadrën e zemrës. Këtë javë, ajo u pa duke mbështetur Kroacinë...

Dogana e Kosovës gjen mallra të fshehura në një automjet në pikën kufitare të Vërmicës

Dogana e Kosovës njofton se ka parandaluar futjen e mallrave të padeklaruara në Pikën Kufitare Vërmicë. “Pas ndalimit të një automjeti, drejtuesi është pyetur nëse...

Lajmet e Fundit