17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Jabllanoviq: Nuk dorëhiqem

Aleksandër Jabllanoviq-SrpskaMinistri serb, Aleksandar Jabllanoviq thotë se dorëheqje jep vetëm nëse ia kërkon “Lista Serbe”.

Ai në një intervistë për “Zërin” e pranon se konsultohet me Beogradin. Jabllanoviq thekson se PDK-ja dhe LDK-j janë zotuar se brenda pesë muajve do ta themelojnë Bashkësinë e komunave serbe me kompetenca ekzekutive. /Zëri/

Më Shumë

Kanye West i kërkon falje publike Kim Kardashianit për stresin e shkaktuar nga postimet kundër saj në rrjete sociale

Artisti i Kanye West, i cili tani njihet edhe si Ye, ndau një mesazh për ish-bashkëshorten e tij Kim Kardashian. Gjatë një interviste që u...

Problemet e Petro Markos dhe kërkesa e Ramiz Alisë: Në Kosovë kurrë mos dërgoni dorëshkrime

Në vjeshtën e vitit 1973, Petro Marko ka botuar romanin “Një emër në katër rrugë”, që qëndroi në treg vetëm pak javë. Fati i...

Lajmet e Fundit