16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Jabllanoviq nuk shkarkohet dhe nuk jep dorëheqje

Branimir StojanoviqZv.kryeministri i Qeverisë së Kosovës, nga Lista Serbe, Branimir Stojanoviq, ka thënë se kryeministri Isa Mustafa, asnjëherë nuk ka biseduar me Aleksandër Jabllanoviqin për shkarkimin e tij.

Sipas tij, Jabllanoviq nuk e ka ndërmend të jap dorëheqje e as nuk do të shkarkohet.

“Më asnjërin nga ne nuk ka biseduar askush për shkarkimin e Jabllanoviqit”, ka thënë Stojanoviq për Klan Kosova, të cilën e përcjell Tribuna.

E duke folur rreth gjigantit metalurgjik Trepça, ai ka thënë se nuk duhet përjashtuar mundësia që Trepça të jetë pjesë e dialogut në Bruksel.

Më Shumë

Anulohet konkursi për sekretarë të shkollave në Prizren

Komuna e Prizrenit ka anuluar konkursin e Drejtorisë së Arsimit për sekretarë të shkollave. Ky vendim është marrë nga ana e kryetarit të Komunës, Shaqir...

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren ngushëllon familjen dhe miqtë e avokatit Rexhep Hasani

Kryetarja e Gjykatës Themelore në Prizren, Shpresa Emra, ka ngushëlluar familjen dhe kolegët e avokatit Rexhep Hasani, i cili vdiq dje. E nderuara familje Hasani, I...

Lajmet e Fundit