14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Mustafa mbledh sot kabinetin qeveritar

Qeveria Mustafa14-27Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, do të mbledhë sot kabinetin e tij qeveritar.

Kjo mbledhje po mbahet një ditë pas protestës që u organizua nga Lëvizja Vetëvendosje dhe partitë tjera opozitare, protestë kjo që la të lënduar dhjetëra protestues dhe pjesëtarë të policisë së Kosovës.

Po ashtu gjatë protestës së djeshme u arrestuan rreth 100 persona.

Nuk dihet nëse gjatë mbledhjes së sotme të këtij kabineti qeveritarë do të diskutohen kërkesat e djeshme të protestës për shkarkimin e ministrit për Kthim dhe Komunitete Aleksandër Jabllanoviq dhe kthimin e ligjit në Kuvend për ndërmarrjen “Trepça”.

Mbledhja e Qeverisë është thirrur për në orën 10:00.

Më Shumë

23 vjet nga themelimi i TMK-së

Sot bëhen 23 vjet nga themelimi i TMK-së, ku sipas marrëveshjes së Kumanovës dhe në pajtim me marrëveshjen e Rambujesë, ishte paraparë çarmatimi i...

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës me pakicë. Për secilin...

Lajmet e Fundit