12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Jacobson: Ambasada më e mirë në Ballkan

Ambasadorja Tracy An Jacobson në një intervistë për Klan Kosovën thotë se SHBA duan të qëndrojë edhe gjatë dhe se ndërtimi i saj do të kushtojë 215 mijë dollarë.

Sipas Jacobson bashkëpunimi me komunën e Prishtinës ishte i shkëlqyer.

“Nga kryetari i Prishtinës kam kuptuar se ky është njëri ndër investimet më të mëdha në kryeqytet”, tha Jacobson.

Sipas saj ambasada do të japë viza turistike por edhe ato të emigrimit.

Jacobson tha se në këtë project do të punësohen 700-800 punëtorë të përkohshëm.

Më Shumë

Vdes një person në Prizren, rrëzohet nga skelet ndërsa ishte duke punuar

Një person  ka humbur jetën tragjikisht gjatë ditës së sotme në Prizren. Lajmi është konfirmuar nga Policia e Kosovës, ku zëdhënësi i policisë për rajonin...

Luiz Ejllin e ndalojnë policia, i kërkojnë të bëjë foto me ta

Fituesi i Big Brother VIP Luiz Ejlli padyshim është personazhi i momentit në showbizit shqiptar. Rrjetet sociale të këngëtarit numërojnë me qindra mijëra ndjekës dhe...

E kërkon MIlani

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit