14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

“Jemi larg lavdisë së flijimeve që janë bërë ndër shekuj”

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se në rrugë- timin shekullor kombi ynë ka arritur suksese, ndonëse jo në përmasat e duhura.

Në një intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka theksuar se gjatë këtyre viteve populli ynë ka shënuar suksese të shumta, por ende është larg përmasave të lavdisë e të flijimeve që janë bërë ndër shekuj.

Krasniqi ka thënë se nëntorët janë sublimim i luftërave shekullore për liri e atdhe. Megjithatë, ai ka deklaruar se realizimi i idealeve është çështje që lë për të dëshiruar shumë.

Krasniqi është shprehur i pakënaqur me punën e institucioneve të Republikës së Kosovës, për çka ka thënë se edhe nuk është pjesë e tyre. Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës ka thënë se veprat çlirimtare më së paku mund të jenë vepra individualiste. Sipas tij, kjo ndodhi edhe për shkak se fatin e kombit e të atdheut e lamë në duar të axhamive politikë.

Më Shumë

Trajneri drogonte dhe më pas i përdhunonte futbollistët – gjithçka e kishte regjistruar në kamera

Një trajner futbolli në Gjermani, në ligat më të ulëta, thuhet të ketë droguar dhe përdhunuar seksualisht të paktën 10 të rinj nga mosha...

Vazhdon seanca e Kuvendit, në rend dite rezoluta rreth grevës në vend

Kuvendi i Kosovës sot do t`i vazhdojë punimet e seancës në të cilën do të jetë në rend dite edhe rezoluta e propozuar nga...

E diela me diell

Lajmet e Fundit