22.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Jep dorëheqje Mihael Bolander, gjykatës në Speciale

Gjykatësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Mihael Bolander, sot ka dhënë dorëheqje.

Dhomat e Specializuara njoftojnë se gjyqtari Bolander, i dorëzoi kryetares së Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova, dorëheqjen e tij si gjykatës në Regjistrin e Gjykatësve Ndërkombëtarë të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK).

Dhomat e Specializuara deklarojnë se gjykatësi Bolander, dha dorëheqje për arsye personale, deh si i njëjti, sic citohet në njoftim, deklaroi se ndihej i nderuar që kishte shërbyer si gjykatës në këtë institucion të drejtësisë.

Nga ana e saj, në njoftimin zyrtar shkruan se kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova, shprehu mirënjohjen e saj të sinqertë për kontributin e gjykatësit Bolander në mandatin e tij, përfshirë edhe, së fundi, si anëtar i panelit të parë të Gjykatës Supreme.rtklive

Më Shumë

Mes vërshimeve e varfërisë, bujku nga Krusha e Rahovecit: Kam humbur 20 mijë euro nga përmbytjet

Në rrugën kryesore që të dërgon nga Gjakova për në Prizren, udhëtarët kalojnë përmes fshatit Krushë të Rahovecit. I njohur për bujqit e devotshëm,...

E konfirmon Fury: Dueli me Joshuan është anuluar

Dueli i madh në boksin profesionist mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua tashmë është anuluar. Është boksieri boksieri britanik Tyson Fury, kampion bote në peshën...

Lajmet e Fundit