21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Jo më AGPK, por vetëm Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK)

AGPK-logoNga sot, AGPK-së i hiqet fjala Profesionist, do quhet vetëm Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK). Ndërsa, bordi i këtij asociacioni do të ketë 8 anëtarë e jo 6 siç i kishte deri tani.

Kështu kanë marr vendim mbi 200 gazetarë të Kosovës.

Ndërsa, emrat e kandidatëve për kryetarë, në mbledhjen që po mbahet, janë Shkumbin Ahmetgjekaj – RTK, Parim Olluri – JNK, Artan Mulliqi – RTV21, Zekirja Shabani – Tribuna dhe Milaim Krasniqi – Radio Kosova.

Rreth 200 gazetarë të mediave në Kosovë, janë mbledhur sot për të zgjedhur Kryetarin dhe anëtarët e bordit të Asociacionit të Gazetarëve Profesionist të Kosovës (AGPK).

Më Shumë

Një francez vendos drejtësinë në Shqipëri-Kroaci

Shqipëria do të luajë ndeshjen e radhës në Euro 2024 kundër Kroacisë, kur në orën 15:00 të 19 qershorit, do të zbresë në fushë...

Policia në Prizren me fushatë vetëdijësuese ‘Festo me zemër jo me armë’

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren, stacionet policore, tani më ka filluar implementimin e Plani Operativ “Sezoni veror 2024”, ku gjatë kësaj periudhe kohore...

Lajmet e Fundit