19.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Juventus përparon për Paredes

Leandro Paredes pritet të jetë zëvendësuesi i Arthur Melo-s në “Allianz Stadium”, sipas torinezes “Tuttosport”.

Argjentinasi do të largohet nga PSG këtë verë dhe Juventus-i është skuadra më e interesuar. Ish-lojtari i Empoli-t dhe Roma-s në Serie A ka qenë prej vitesh në fokusin e “Zonjës së Vjetër”.

Përsa i përketë, Arthur, ai pritet të përfshihet në negociata me Roma-n për Nicolo Zaniolo-n. Me largimin e tij, Juventus do hidhej në sulmin përfundimtar për Paredes.

Nga bardhezinjtë pritet të largohet edhe mesfushori francez, Adrien Rabiot. Ai ka kërkesa nga Premier League.

Paul Pogba do të jetë përforcimi i madh në merkato për Juventus-in. Ish-lojtari i Manchester United pritet që se shpejti të kryejë vizitat mjeksore. /Albanianpost.com

Më Shumë

Sulmohet seksualisht 12 vjeçarja në Prizren

Një rast i trishtë ka ndodhur në rrugën “Rexhep Kabashi” në Prizren, ku një 12-vjeçare dyshohet se është sulmuar seksualisht nga një burrë 33-vjeçar,...

Begaj të hënën në Kosovë, destinacioni i parë jashtë Shqipërisë si president

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj do qëndrojë për vizitë zyrtare në Kosovë, me rastin e fillimit të mandatit të tij. Begaj vjen të hënën në...

Lajmet e Fundit