25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kadare përgëzon Haradinajn

rambo me kadarenShkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare, jo rrallëherë e ka shprehur mbështetjen e tij për liderin e AAK-së dhe të nominuarin për kryeministër nga koalicioni opozitar, Ramush Haradinaj.

Në letrën e tij të fundit dërguar Haradinajt, Kadare thotë se lajmi për emërimin e tij si kryeministër i koalicionit opozitar në vend është lajm i gëzuar për të.

“Fort i dashur Ramush Haradinaj, Sapo morëm vesh lajmin e mrekullueshëm, lajmin e gëzuar e plotë shpresë të emërimit tuaj, Urimet më të mira për ju, për Kosovën, për kombin shqiptar.
Helena dhe Ismail Kadare”, shkruan në letrën e Kadaresë./Koha/

Më Shumë

Projekti i bashkëfinancuar i mbjelljes së boronicës në Prizren: 2.4 hektarë të mbjella me sukses

Projekti i bashkëfinancuar nga Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural për mbjelljen e boronicës po vazhdon me sukses në territorin e Komunës së Prizrenit....

Përurohet Shërbimi i Kardiologjisë Intervente në Prizren

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit është bërë përurimi i repartit të Shërbimit të Kardiologjisë Intervente, projekt ky i Qeverisë së Kosovës dhe i mbështetur...

Lajmet e Fundit