11.8 C
E premte, 19 Prill, 2024

Kampioni i sapo zgjedhur mposhtet në shtëpi nga Malisheva që po lufton për mbijetesë

Kampioni i sapo zgjedhur i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani e ka festuar me humbje titullin, duke u mposhtur nga Malisheva.

Malishevasit shënuan fitore të rëndësishme në garën për mbijetesë, duke e mposhtur Ballkanin me rezultat 2:3 në udhëtim, në kuadër të javës së 33-të në Superligë.

Sobowale shënoi qysh në minutën e 11-të të ndeshjes, kurse epërsinë e dyfishtë Malishevës ia dha Hasan Hyseni në minutën e 42-të, shkruan Gazeta Express.

Me prekjen e parë të topit, Albion Rrahmani shënoi gol me kokë, duke ngushtuar epërsinë në minutën e 60-të, por dy minuta më vonë Xhevdet Shabani e riktheu epërsinë e dy golave për mysafirët.

Krejt në sekondat e fundit, Ballkani shënoi edhe golin e dytë nëpërmjet Ermal Krasniqit, por ishte shumë vonë.

Me këtë fitore, Malisheva tani ngjitet në vendin e shtatë me 43 pikë dhe ikën nga pozita e tetë që dërgon në barazh.

Në anën tjetër, Ballkani është i pari me 70 pikë gjithsej dhe e ka siguruar matematikisht titullin e kampionit, të parin në histori të klubit.

/Gazeta Express/

Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur për shtyrjen e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë...

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si “shovinist”. Në ceremoninë...