16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Nis testi PISA në Prizren, 530 nxënës do të marrin pjesë

Sot në Shkollën e Kompetencës në Prizren është mbajtur testi vlerësues ndërkombëtar PISA, projekt ky i Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim.

530 nxënës nga 18 shkolla do te marrin pjesë në këtë test, raporton PrizrenPress.

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prizrenit, Luljeta Veselaj Gutaj u shpreh se mbështetja dhe gatishmëria e drejtorisë për organizimin dhe mbarëvajtjen e procesit të testit PISA nuk ka munguar.

Ajo gjithashtu bëri thirrje tek mësimdhënësit për angazhim maksimal dhe inkurajim të nxënësve për të arritur rezultat e sukses sa më të mirë./ PrizrenPress.com

May be an image of 13 people, people standing and indoor

Më Shumë

VIDEO | Robert Berisha ndan momente intime me partneren gjatë pushimeve

Robert Berisha dhe partnerja e tij Laureta kanë qenë shpesh në qendër të medieve rozë që kur bënë lidhjen e tyre publike. Ata shpesh...

Plas sherri në një ndejë me muzikë live në Dragash, theret me thikë një person

Një ndejë me muzikë live që u organizua në Lybevisht të Dragashit përfundoi me përleshje në orët e para të së enjtes. Konflikti verbal mes...

Lajmet e Fundit