14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Nis testi PISA në Prizren, 530 nxënës do të marrin pjesë

Sot në Shkollën e Kompetencës në Prizren është mbajtur testi vlerësues ndërkombëtar PISA, projekt ky i Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim.

530 nxënës nga 18 shkolla do te marrin pjesë në këtë test, raporton PrizrenPress.

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prizrenit, Luljeta Veselaj Gutaj u shpreh se mbështetja dhe gatishmëria e drejtorisë për organizimin dhe mbarëvajtjen e procesit të testit PISA nuk ka munguar.

Ajo gjithashtu bëri thirrje tek mësimdhënësit për angazhim maksimal dhe inkurajim të nxënësve për të arritur rezultat e sukses sa më të mirë./ PrizrenPress.com

May be an image of 13 people, people standing and indoor

Bashkëshorti i së ndjerës Leonora Shala kërkon drejtësi, i shkruan kryeprokurorit Kelmendi dhe ministres Haxhiu

Faton Shala, bashkëshorti i të ndjerës Leonora Shala nga Malisheva, e cila ka vdekur gjate marrjes së shërbimeve stomatologjike në Malishevë, është shprehur i...

Komuna e Malishevës e gatshme për procesin e regjistrimit të popullsisë në Kosovë

Sot eshtë mbajtur mbledhja e parë e Komisionit Komunal të Regjistrimit të Popollsisë në Komunën e Malishevës, që kryesohet nga kryetari i Komunës, z....

Lajmet e Fundit