18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Kandidatët e VV-së në Prizren takohen me përfaqësuesit e BSPK-së

image (9)Kandidatët për deputet të Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren,Mytaher Haskuka, Nora Arapi-Krasniqi, Valizake Thaçi-Celina, Artan Abrashi dhe Levent Kasëmi,kanë mbajtë një takim me përfaqesuesit e Bashkimit Sindikal të Punëtorëve të Kosovës – dega Prizren.

Në takim u potencua numri i madh i të papunëve si pasojë e privatizimit të egër që i është bërë ndërmarrjeve publike. Poashtu është diskutuar për kushtet e rënda në të cilat punojnë punëtorët nëpër ndërmarrje. Sindikalistët janë optimist dhe besojnë se altertativa e Lëvizjes Vetëvendosje! është e vetmja që mund të sigurojë zhvillim ekonomik./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Pjesë e shkëputur nga fjala mbrojtëse para gjyqit

Mr. Ukshin Hoti Populli shqiptar duhet bashkuar kete e dine te gjithe dhe askush me nuk e konteston. Ai duhet te bashkohet per shkak se eshte...

Litani e këputur nga rrufetë

Enver Sulaj Në qiellin me re Harta duket e copëtuar Si rrëfimi i harruar. Ulpianë, Ta pashë shtatin e lashtë Gurët si gjurmë loti e litani e këputur nga rrufetë. Kur t'i...

Lajmet e Fundit