17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Kanosën policët në Prizren

Një person është arrestuar  në Prizren pasi që ka kanosur zyrtarët policorë.

Rasti ka ndodhur dje  rreth orës 19:45.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte kanosur dhe penguar zyrtarët policor në kryerjen e detyrës zyrtare. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Më Shumë

I akuzuari mungon për shkaqe shëndetësore, shtyhet gjykimi për korrupsion ndaj ish-drejtorit të Inspektoratit në Prizren

Në mungesë të akuzuarit Bujar Nerjovaj, është shtyrë seanca e paraparë për të hënën në Gjykatën Themelore ne? Prizren. Mbrojtësi i të akuzuari Nerjovaj, avokati...

Jasharaj: Nëse nuk procedohen pagat deri më 5 tetor, mund të kthehemi sërish në grevë

Qeveria e Kosovës nuk i ka procesuar pagat për muajin shtator për mësimdhënësit të cilët kanë qenë pjesë e grevës së SBASHK-ut. Kryetari i Sindikatës...

Moti sot

Lajmet e Fundit