2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Kapiteni i Ballkanit ftohet nga Mali i Zi

Edhe zyrtarisht kapiteni i Ballkanit Edvin Kuç, ka marr ftesë nga Kombëtarja e Malit të Zi.

Kuç do të jetë pjesë e skuadrës malazeze për ndeshjet e këtij muaji.

Miodrag Raduloviq, përzgjedhës i Kombëtares së Malit të Zi, të hënën ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e tetorit, ku ka përfshirë edhe mesfushorin e Ballkanit, Edvin Kuç.

Ai do t’i bashkohet Malit të Zi në grumbullim më 9 tetor, ndërsa pritet të aktivizohet në miqësoren kundër Libanit që luhet më 12 tetor në Podgoricë.

Mali i Zi në tetor do të përballet me Serbinë në udhëtim në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Gjermania 2024”.

Më Shumë

Manchester United ringjallë interesin për Adrien Rabiot

Manchester United thuhet se ka vazhduar të monitorojë mesfushorin e Juventus-it, Adrien Rabiot, pas përpjekjeve të fundit të dështuara për të nënshkruar me lojtarin. “Djajtë...

Aksident në Suharekë, vetura godet një burrë dhe fëmijën e tij

Një aksident trafiku ka ndodhur në Suharekë, ku nga goditja nga një veturë është lënduar një burrë dhe fëmija i tij. Aksidenti ka ndodhur dje...

Lajmet e Fundit