33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Shtetasi i Kosovës dhe i Liberisë kapen duke kaluar kufirin me dokumente false

Një shtetas i Liberisë dhe një nga Kosova janë arrestuar të hënën pasi kanë tentuar të kalojnë kufirin e Shqipërisë me dokumente false.

Euronews ka raportuar se të arrestuarit janë S.K., 32-vjeçar banues në Poloni dhe B.M., 34-vjeçar nga Kosova.

 

Ata janë ndaluar nga Policia kufitare, e në cilësinë e provave materiale janë konfiskuar dokumentet e falsifikuara.

Rasti është iniciuar si “falsifikim i letërnjoftimeve, i pasaportave ose i vizave”.

Më Shumë

Hapet shtegu “Downhill” në Prizren: Një oazë për adhuruesit e çiklizmit ekstrem

Një ambient i jashtëzakonshëm për adhuruesit e çiklizmit ekstrem dhe natyrës së pasur e të bukur në malet e Prizrenit është hapur sot, raporton...

2 mijë e 220 tiketa trafiku të shqiptuara brenda 24 orëve

2 mijë e 220 tiketa trafiku janë shqiptuar brenda 24 orëve në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur policia përmes raportit. Poashtu, kanë ndodhur 28 aksidente...

Lajmet e Fundit