19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Kastrati: PDK-ja në Malishevë po dezinformon

januzKastratiKryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Malishevë, Januz Kastrati, ka demantuar se anëtarët e subjektit të tij kanë kaluar në PDK. Sipas tij, PDK-ja po dezinformon, pasi që asnjë anëtar i LDK-së nuk ka kaluar në PDK.

“Kryetari i PDK-së Kilaj, në vend se të merret me partinë e tij nga e cila janë shuar 13 nëndegë, shpërndan informata të rrejshme propagandistike të cilat nuk lidhen aspak me realitetin e krijuar në Malishevë”, tha Kastrati. Sipas tij, deri më tansh nga PDK-ja kanë kaluar së paku 200 aktivistë dhe simpatizantë të saj në LDK.

“Këtë do ta dëshmojmë me 3 nëntor kur edhe do t’i fitojmë bindëshëm zgjedhjet”, tha Kastrati. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

QKMF-së në Malishevë i shtohen edhe katër mjek të rinj

Sot, në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) “Dr.Shpëtim Robaj” në Malishevë, janë nënshkruar kontratat e punës me katër mjek të rinj, mjek të...

Për punë hulumtuese të profesorëve, MASHTI ndanë 150 mijë euro

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) ka ndarë 150 mijë euro për hulumtime shkencore për profesorët universitar. Nga kjo shumë, stafi akademik...

Lajmet e Fundit