2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Katër të vdekur dhe 2 110 raste të reja me Covid në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, nga 10.258 testime, 2.110 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar katër raste të vdekjes.

Sot janë shëruar edhe 130 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 106.408.

Në total numri i rasteve aktive me Covid është 12.159.

Më Shumë

Shi e vranët, ky është parashikimi i motit për të premten

Vranësira lokale dhe intervale me diell parashihen gjatë ditës së sotme, teksa nuk përjashtohen as rigat lokale të shiut. Të paktën kështu ka parashikuar sajti...

Mot i vranët dhe me riga lokale shiu

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot i ngjashëm me të martën, vranët dhe me riga lokale shiu. Por, ndryshe nga dje, Instituti Hidrometeorologjik i...

Lajmet e Fundit