11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Kërcënohet një person për tokë në Atmaxhë të Prizrenit

Një person nga fshati Atmaxhë i Prizrenit është kërcënuar për shkak një kontesti pronësor.

I dyshuari është arrestuar .

“Viktima ka raportuar se pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor, përmes telefonit është kanosur nga i dyshuari. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, njofton Policia e Kosovës./PrizrenPress.com/

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

Qeveria në mbledhje elektronike, ndanë mjete për krizën energjetike

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen Elektronike në të cilën ka ndarë 7,278,747.59 € për zbatimin e masës 3.7 - Mbështetje...

Lajmet e Fundit