1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Këta janë 8 ish-deputetët e PDK-së që s’do të jenë pjesë e legjislaturës së re të Kuvendit

Partia Demokratike e Kosovës në legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës sipas rezultateve të deritanishme pritet t’i ketë 24 deputetë. 16 deputetë do të jetë meshkuj, kurse 8 deputete femra.

Në mesin e 16 deputetëve meshkuj, veç 6 prej tyre kanë fituar sërish mandatin kurse 10 të tjerë janë deputetë të rinj (disa prej tyre kanë qenë ministra në qeverinë “Haradinaj”.

Ndërsa janë saktësisht 8 ish-deputetë të kësaj partie që nuk do të jenë pjesë e legjislaturës së VII-të të Kuvendit, shkruan Reporteri.net.

Ata janë: Xhavit Haliti, Avdyl Salihu, Andin Hoti, Fadil Beka, Hajdar Beqa, Rafet Rama, Zenun Pajaziti (nuk ka qenë pjesë e listës në garë zgjedhore) dhe Nait Hasani (është emëruar ambasador në Shqipëri, nuk ka qenë pjesë e listës në garën zgjedhore).

Më Shumë

Suharekë, burri shkel urdhrin mbrojtës dhe ushtron dhunë në familje

Një burrë në Suharekë ka sulmuar një grua duke e shkelur urdhrin mbrojtës. I dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti u iniciua si dhunë në...

Kërcënon kryesindikalisti i KEK-ut: Nëse s’ngritën pagat do ta lëmë Kosovën në terr

Kryetari i Sindikatës së Re të KEK-ut, Nexhat Llumnica, ka paralajmëruar institucionet se kjo sindikatë do të marrë hapa radikal nëse nuk ngritën pagat. Në...

Lajmet e Fundit