2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 9 orë në Prizren

KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës.

Në njoftimin e KEDS thuhet se pa rrymë do të mbesin disa qytete për shkak të punimeve në rrjet.

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet:

13.11.2022

Prizren 

1.

TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 [kV]  Mushtishti (kodi: 32000002) prej orës 10:00 deri në ora 15:00

Vendet: Sopija I, Sopija II, Dubrava, Mushtishti, Savrova, Bukoshi, Vraniqi dhe Baqevci.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive (ndërrimi/përforcimi i shtyllave dhe shtrëngimi i përçuesve).

2.

TS 35/10 kV Dikanca do të ndërprehet:

Dalja 10 [kV]  Brodi (kodi: 30037003) prej orës 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: fshati Brod dhe afariste:N.P.T “Kuk Comerc”(Motel Argjena), TS- IPKO Brod, TS- Penda HC Dikance.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

Më Shumë

Liria shokon Dritën, e eliminon nga Kupa

Liria ka bërë befasinë e madhe në Kupën e Kosovës, duke eliminuar Dritën e Gjilanit. Liria e mposhti në udhëtim Dritën, me rezultat 1-2, në...

Moti për sot, maksimalja 7 gradë

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të...

Lajmet e Fundit