4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Kickert dhe Limaj: Dialogu duhet të vazhdojë

kickert-dhe-limaj-dialogu-duhet-t-euml-vazhdoj-euml_hdKryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka pritur në takim drejtorin politik për çështjet e Evropës dhe ndërkombëtare në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Austrisë, Jan Kickert, me të cilin ka bashkëbiseduar për zhvillimet aktuale politike në vend.

Limaj e ka njoftuar Kickert për proceset demokratike nëpër të cilat po kalon Kosova, si dhe për zgjedhjet e përgjithshme në vend e të cilat janë përmbyllur me sukses.

Gjithashtu Limaj dhe Kickert, kanë folur edhe për krijimin e institucioneve të reja të Kosovës, dhe të dy janë pajtuar dhe kanë theksuar nevojën që ky proces të përfundoj sa më shpejt dhe në përputhshmëri me kushtetutën dhe ligjet në fuqi.

Gjatë takimit u diskutua edhe për vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë ku të dytë u pajtuan që procesi i dialogut duhet të vazhdojë.

Më Shumë

Kështu vozit Shyhretja, pamja e saj merr vëmëndje

Këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli, ka posuar një fotografi duke vozitur, shkruan “Kosova Sot Online”. Këngëtarja është fotografua me një vajzë. Shyhretja në fotografi duket thjeshtë...

Prizren: Ofroi ryshfet, dënohet me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 150 euro gjobë

 Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Lazar Nikoliç, duke e dënuar me 6 muaj burgim me kusht...

Lajmet e Fundit