23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Komisioni komunal zgjedhor, filloi punën në Prizren

Ilir BaldedajKomisioni Zgjedhor në Prizren, është kompletuar me anëtarë të subjekteve politike të përfaqësuara në Kuvendin e Kosovës.

Ilir Baldedaj, anëtar i këtij komisioni i nominuar nga koalicioni AAK- LDD, tha se zgjedhjet lokale me 23 nëntor mbahen me të njëjtën ligj, si edhe herën e kaluar.

Sipas Komisionit Komunal zgjedhor këtë vit, anëtarët e vendvotimeve, që do të nominohen nga subjektet politike këtë vit një kartelat identifikuese do t’i kenë edhe fotografitë.

Komisioni Komunal zgjedhor përkujdeset për përgatitjet teknike të zgjedhjeve, ndërsa për mbarëvajtjen e tyre rolin kyç e kanë partitë politike.

Komisioni Komunal zgjedhor, përveç nga zyrtari i përhershëm përbehet edhe nga tetë anëtarë të nominuar nga subjektet politike që janë të përfaqësuara në Parlamentin e Kosovës./TVO/

Më Shumë

Arrestohet edhe personi i tretë për një vjedhje në Suharekë, sekuestrohen qindra bizhuteri, një armë e një veturë

Policia e Kosovës, përkatësisht njësiti i hetimeve të stacionit policor në Suharekë ka arritur që ta arrestojë edhe të dyshuarin e tretë për veprën...

Fqinji i theu hundën 4-vjeçarit në Prizren, flet prindi i tij: E mori nga duart e nënës sime dhe e goditi

Një akt brutal ka ndodhur në Prizren pasi një katërvjeçar është sulmuar nga fqinji i tij. Në një intervistë për Kosova Today të Klan Kosovës,...

Lajmet e Fundit