20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Në Siri, vritet i riu nga Peja

i vrari ne siriAtdhe Deva, është emri i shqiptarit tjetër nga Peja që është vrarë dje gjatë luftimeve në Siri.
Deva ka qenë student në Fakultetin Teknik në Prishtinë, njofton portali ‘Ilirida’.

Ueb-faqja po ashtu ka postuar një foto ku duket ai në një takim me të rinj të tjerë. Deva raportohet se ishte i dhënë pas fesë Islame.

Ndërkaq shumë prej atyre që e kanë njohur, kanë konfirmuar vrasjen e tij për ueb-faqen e lartcekur.

Më Shumë

Hajnat vjedhin rreth 28 mijë euro para dhe ari në shtëpitë e tre vëllezërve në Krushë të Vogël

Shtëpitë e tre vëllezërve  kanë qenë cak i hajnave në fshatin Krushë e Vogël të Prizrenit. Ata  brenda pak minutave kanë vjedhur një shumë të...

Vdes një 23-vjeçar pas një vetaksidenti në Studeqan të Suharekës

  Një 23-vjeçar ka vdekur pas një vetaksidenti në fshatin Studeqan të Suharekës. Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar udhëheqësi i i zyrës së operatives në...

Lajmet e Fundit