17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Galatasaray rikthen interesimin për Muriqin

Ende nuk dihet se në cilën skuadër do të luaj në sezonin e ardhshëm sulmuesi i Vedat Muriqi. Sulmuesi “dardan” shkëlqeu në La Liga për gjysmë sezoni sa luajti në Mallorca duke i realizuar 5 gola dhe duke i bërë 3 asistime.

Por, klubi spanjoll nuk ka vendosur ende nëse do ta blejë apo jo kartonin e prizrenasit, i cili u huazua për 6 muaj në ishull. Interesimin për Muriqin e ka rikthyer skuadra turke, Galatasaray.

Portali “Fotomac” shkruan se ish-futbollisti i Giresunspor, Gençlerbigligi, Rizespor dhe Fenerbahçe, dëshiron ta kuptojë sa më shpejtë të ardhmen e tij, respektivisht menjëherë pas angazhimeve që i ka me Përfaqësuesja e Kosovës. Kartonin e sulmuesit e posedon Lazio, e cila megjithatë nuk e ka ndërmend ta mbajë atë në ekip pasi dështoi në eksperiencën e tij prej një viti e gjysmë në kryeqytetin italian. Muriqi vlerësohej më parë 12 milionë euro, ndërsa Lazio është e gatshme ta shesë atë për 10 milionë.

Lautaro mund të largohet nga Interi për 100 milionë euro

Po shkëlqen këtë sezon, Lautaro largohet nga Interi për 100 milionë euro. Oferta stratosferike ka arritur, Lautaro largohet nga Interi. Lautaro Martinez është sulmuesi më i...

Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik për shpronësimin e pronës së paluajtshme

Nën organizimin e Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, të martën në sallën e Kuvendit Komunal në Rahovec është mbajtur dëgjimi publik me...

Lajmet e Fundit