14.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Konjufca bën homazhe në Pastasellë të Rahovecit, bën thirrje për drejtësi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka bërë homazhe në Pastasellë të Rahovecit, me rastin e 22 vjetorit, njofton Klan Kosova.

Konjufca bëri thirrje për drejtësi dhe tha se nuk do të lodhen duke përmendur emrat e martirëve.

“Në këtë masakrës shteti i Serbisë nuk i kanë kursyer as fëmijët, kjo tregon se sa i përbindshëm ka qenë pushteti serb i Millosheviqit, por kjo tregon poashtu që edhe Serbia e sotme e udhëhequr prej Vuçiqit nuk është shkëputur prej asaj politike. Askush nuk është dënuar prej krimineleve të Serbisë të cilët kane marrë drejtpërdrejt pjesë dhe e kanë shkaktuar këtë masakër”.

“Bëjmë thirrje që drejtësia të ndodhë. Kurrë s’do të lodhemi edhe duke i përmendur emrat e martirëve tonë. Lavdi të rënëve, martirëve e dëshmorëve të kombit”, tha ai.

Më Shumë

Rënia e Bakhmutit, dështimi më i madh i udhëheqësve kosovarë në skenën ndërkombëtare!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Mundi i shkuar huq: Informatat e fundit thonë se Bakhmuti, qytet i shndërruar në rrënoja gjatë luftës dyvjeçare midis Ukrainës...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

Lajmet e Fundit