16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Kosovë !

Kush fatin t’ënd e ndau nga e vërteta
Të mbërtheu rreth e rrotull me grila të hekurta

Në kurriz dhimbjen jashtënjerëzore e ke provuar
Para historisë përballë provimit të pamerituar

Ndonëse je shumë largë nga dielli i lartë
Para lirisë je vend i shenjtë e barabartë

Pasojat e liga s’ka kush që të t’i ndreq
Nga ata që fatin t’ënd e ndanë shumë keq

Derisa të mbushen mend e ta shohin njëri-tjetrin në sy
Të shkëputen nga rrjedhat e liga e të të ngrenë lartë ty

Ti vazhdon rrugëtimin me këngën e jetës në shpirt
E shtrëngon dhimbjen me dhëmbë e mbyt!

Arrestohen tre person të kërkuar në Prizren

Tre person janë arrestuar në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës. Ata janë dërguar në vuajtje të dënimit, shkruan ‘PrizrenPress’  Malësi e Re-Prizren...

Moti sot me diell e vranësira, diku edhe shi e rrufe

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara. “Vranësirat vende-vende mund të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.Temperaturat minimale...

Lajmet e Fundit