8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Krasniqi vazhdon vizitën në Hungari

Jakupkrasniqi10-6Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, po vazhdon vizitwn në Hungari, ku sot do të marrë pjesë në konferencën e gjashtë të Kryetarëve të Parlamenteve të Shteteve të Ballkanit Perëndimor.

Vizita e Krasniqit bëhet me ftesë të Kryetarit të Kuvendit Kombëtar të Hungarisë, László Kövér.

Më Shumë

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Kushaj nga SBAShK-u: Ende s’kemi rezultat nëse do të pezullohet greva, Qeveria të procesojë pagat për mësimdhënësit

Anëtari i Këshillit Grevist të SBAShK-ut, Reshit Kushaj, ka thënë se ende s’i kanë marrë rezultatet nga kryetarët e këshillave grevistë komunal për pezullimin...

Lajmet e Fundit