35.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Kryeministri Kurti në vetizolim

Një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane, që ka pasur kontakt të ngushtë me një të infektuar me koronavirus, është bërë sebep që Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, të futet në vetëizolim.

Kjo është bërë e ditur nga vetë Kurti, përmes një postimi në Facebook.

“Nga sot jam në vetizolim në banesë gjersa të dalin rezultatet e testimit për zyrtarin nga MIE”, shkruan Kurti.

Kryeministri e ka sqaruar se mostrat e zyrtarëve të Qeverisë janë marrë dhe se po pritet rezultati.

“Unë kam pasur kontakt me të, sikurse edhe punonjës të tjerë në MIE e ZKM, ndonëse gjithnjë duke respektuar rregullat për distancën fizike”, tregon ai për zyrtarin.

Më Shumë

Programi special i DokuFestit kushtuar filmit sivjet vjen me tre dokumentarë

Programi special i DokuFestit që i dedikohet vetëm filmit, në edicionin e 23-të të festivalit, vjen me një përzgjedhje të tre dokumentarëve të veçantë,...

Moti sot , temperaturat deri në 37 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe vranësira të shpërndara, të cilat më prezente do të jenë në orët e mesditës. Temperaturat minimale parashihen...

Lajmet e Fundit