10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Kryeprokurori i Prizrenit pranon ekspertizën nga Zvicra për Astrit Deharin

Kryeprokurori i Prizrenit ka pranuar sot zarfin me përmbajtjen e ekspertizës së rastit të ish aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Admir Shala, ka mbajtur një konferencë ku ka prezantuar zarfin duke thënë se ai është i mbyllur.

“Nuk e dimë përmbajtjen. Ambasada e Kosovës në Zvicër e ka pranuar dje zarfin, kurse Prokurori i Shtetit sot. Zarfin do t’ia japim prokurorit të rastit që do ta përdorë për hetim”, ka thënë Shala, njofton Klan Kosova.

“Pas përkthimit të këtij raporti do ta njoftojmë opinionin publik, por deri atëherë kërkojmë përmbajtje në deklarime dhe prononcime”.

Më Shumë

24 vjetori i fillimit të bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë

Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të ndaluar gjenocidin...

Rrahja e 37-vjeçarit në Prizren, arrestohet i dyshuari i dytë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar personi i dytë për një rast të lëndimit trupor që ka ndodhur më 23 mars në...

Enigmë

Lajmet e Fundit