12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Kryeprokurori Shala: Nuk mund t’ia japim familjes Dehari raportin pa e përkthyer

Kryeprokurori Admir Shala ka thënë se nuk mund t’ia japin familjes raportin në gjuhën origjinale pa e përkthyer atë në gjuhën shqipe.

Shala ka thënë se këtë çështje janë duke e trajtuar në mënyrë urgjente, dhe se përkthimi i raportit pritet të përfundojë brenda 2 ose tre ditësh, raporton KTV.

Sipas Shalës, pas përkthimit, familja do ta ketë raportin në dy versionet, atë në gjuhën origjinale dhe të përkthyer në shqip

Më Shumë

Dy ndeshje interesante sot në basketboll, vëmendja në Suharekë

Xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës në basketboll do të vazhdojë edhe sot me dy ndeshje mjaft interesante. Përballje shumë interesante do të jetë...

Avdiu pas dhunimit të së miturës në Suharekë: Kosova nuk është vend i sigurtë për gra

Analistja, Zana Avdiu ka reguar në lidhje me dhunimin e të miturës në Suharekë. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kosova nuk është...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit