11.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Kryetari i Malishevës i falënderon mjekët punën e treguar në rastin e helmimit të qytetarëve

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, sot kanë qenë për një vizitë falënderuese në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare “Dr.Shpëtim Robaj” në Malishevë për rastin e helmimit të qytetarëve nga lokali i ushqimit “Apetit”.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se Kastrati të gjithë të prekurve nga helmimi u kan uruar shërim sa më të shpejtë, si dhe ka shprehur edhe njëherë gatishmërinë e qeverisjes komunale për të menaxhuar deri në normalizimin e plotë të situatës.

Komuna e Malishevës në bashkëpunim me institucionet kompetente do të punoj derisa të zbardhen plotësisht shkaqet që sollën këtë ngjarje që na ka prekur të gjithëve”, tha Kastrati.

Më Shumë

Dërgesat e mërgatës deri në muajin tetor arrijnë në 1.2 miliard euro

Një miliard e 11.9 milionë euro është vlera e dërgesave nga mërgata deri në muajin tetor 2023, gjë që paraqet rritje prej 10.9 për...

Kukësi përfshihet nga reshjet e borës, rrugët lehtësisht të kalueshme, disa fshatra pa energji elektike

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje dëbore në qarkun e Kukësit, ku në zonat e thella malore trashësia shkon mbi 20 cm. Si pasojë disa...

Lajmet e Fundit