18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Kryetarja e RDK-së në Prizren, Adelina Morina, përfaqësuesja e vemte nga Kosova në New York, në konferencën globale

Kryetarja e Rinisë Demokratike në Prizren dhe anëtarja e Kryesisë Qendrore të Rinisë së PDK-së, Adelina Morina, po qëndron në New York të SHBA-ve, me ftesë të Associazione Diplomatici, në konferencën 5 ditore “Change the World”, që fokusin e ka tek problemet globale.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Morina, si përfaqësuesja e vetme nga Kosova, në këtë sesion ka hapur punimet e samitit, ku po trajtohet lufta Ukrainë-Rusi dhe roli i organizatave ndërkombëtare në këtë konflikt, si UNHCR, FAO, WHO etj.

Si ambasadore e të rinjëve ajo ndihet e nderuar që të jetë e barabartë në këtë tryezë, së bashku me bashkëmoshatarët nga shumë vende të botës.


Një ndër tipet e banesave në kompleksin “Parku”.
Bëhu me banes në zemër të Prizrenit pranë Lumbardhit dhe Parkut!
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i divan dhe dhomë ndenjjeje

 

Më Shumë

Parashikimi i moti për sot në Kosovë: Parashihen reshje dhe ulje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot i vranët. Sipas IHMK-së, parashikohet ulje e lehtë e temperaturave. Gjatë ditës mund...

Fury i kërkon Joshuas luftë në shtator: Eja t’ia japim botës atë që dëshiron ta shohë

Kampioni i botës për peshat e rënda Tyson Fury thotë se dëshiron të përballet me britanikun Anthony Joshua dhe që këtij të fundit i...

Lajmet e Fundit