15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Kuçi: Nuk e di kur do të shpërbëhet Kuvendi

Kuci-hajredin5-30Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka theksuar që nuk e di nëse Kuvendi i Kosovës do të shpërbëhet javën e ardhshme.

“Nuk e di kur do të shpërbëhet Kuvendi. Në takimin e radhës do të vendosin liderët”, ka thënë Kuçi për Telegrafin.

Ndryshe, sot pas takimit të liderëve politikë në Ambasadën Amerikane, duke u thirrur në deklarime të zyrtarëve nga kampet politike, mediat kanë spekuluar se Parlamenti mund të shpërbëhet javën e ardhshme kurse zgjedhjet nacionale mund të mbahen në qershor.

Ndërsa, më vonë u tha se nëse nuk arrihet marrëveshje për themelimin e Forcave të Armatosura dhe për vendet e rezervuara zgjedhjet mund të shtyhen deri në tetor.

Më Shumë

Sot moti me diell, vranësira e rrebeshe lokale shiu

Sot në Kosovë moti pritet të jetë me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Gjatë ditës ose pasdite parashihen zhvillime të vranësirave të cilat...

QKMF-së në Malishevë i shtohen edhe katër mjek të rinj

Sot, në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) “Dr.Shpëtim Robaj” në Malishevë, janë nënshkruar kontratat e punës me katër mjek të rinj, mjek të...

Lajmet e Fundit