18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Kuçi shpallet qytetar nderi i qytetit Lilburn të shtetit Georgia të SHBA-së

Blerim KuciKryetari i Suharekës, Blerim Kuçi është shpallë qytetar nderi i qytetit Lilburn të shtetit Georgia të SHBA-së.

Kuçi së bashku me një delegacion të Komunës së Suharekës, është duke qëndruar në shtetin e Georgia të SHBA-së. Ai me një ceremoni rasti në këtë shtet u shpall qytetar nderi i qytetit Lilburn.

Në këtë ceremoni, përveç qytetarëve të shumtë të Lilburnit, kanë marrë pjesë edhe banorë të shumtë nga qytetet përreth dhe nga regjioni i Gëinnett.

Përveç kryetarit Kuçi si udhëheqës i delegacionit, qytetar nderi janë shpallur edhe anëtarët e delegacionit që po qëndrojnë në këtë vend./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Të dhënat e regjistrimit të popullsisë: Rajoni i Prizrenit në vitin 2024 ka 50 mijë banorë më pak se në vitin 2011

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), të premten, ka publikuar rezultatet preliminare të regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave për vitin 2024, përfshirë...

Afrim Tejeci: Bizneset në Prizren presin funksionalizimin e ‘Parkut të Biznesit’

Kryetari i Odës së Prizrenit, Afrim Tejeci, thekson se bizneset janë në pritje të funksionalizimit të "Parkut të Biznesit" në këtë qytet. “Me anë të...

Lajmet e Fundit