18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Kurti: Kosova përkrahëse e vendosur e të drejtave demokratike

Kryeministri Albin Kurti ka shkruar lidhur me pjesëmarrjen e tij në konferencën dhe takimin e liderëve të organizuar nga Partia Socialiste Evropiane (PES) në Bukuresht.

 

Kurti ka thënë se ishte kënaqësi të merrte pjesë në konferencën me temën “Ne qëndrojmë së bashku – për Evropën tonë!”.

“Kosova është një përkrahëse e vendosur e të drejtave demokratike të bazuara në mirëqenien e të gjithëve dhe është e lumtur të punojë me demokracitë e tjera evropiane mbi vlerat e përbashkëta”, ka shkruar Kurti në platformën X.

Në fotot e publikuara shihet edhe takimi i Kurtit me kryeministrin e Rumanisë, Marcel Ciolacu, vendi i të cilit ende nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Kryeministri udhëtoi dje për në Rumani, teksa kjo konferencë është mbajtur në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet evropiane në qershor të këtij viti.

 

Më Shumë

Osmani në 25 vjetorin e Masakrës së Tusuzit: Vendosja e drejtësisë për viktimat është përkushtim i çdoditshëm i yni

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, i ka përkujtuar viktmat e Masakrës Tusuz (Lagjja e Trimave) në Prizren. Më 26 maj 1999-të, atje forcat e regjimit...

Jul Deda: Unë e fitova Big Brother Vip. Gjërat do sqarohen!

Aktori Jul Deda ka zgjedhur të flasë dy ditë pas finales se Big Brother Vip, me një video në Instagram. Juli falënderon mbështetësit e...

Lajmet e Fundit