19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Arrestohet i dyshuari për një vjedhje në fshatin Sopij të Suharekës më 29 mars

Një person është arrestuar sot në Suharekë pasi dyshohet për një vjedhje në fshatin Sopij të Suharekës më 29 mars të këtij viti.

 

Në njoftimin e lëshuar për media thuhet se A.G. kishte vjedhur stoli ari, një laptop, një pushkë gjuetie “Sterger”, si dhe 35 cop fishek.

Policia ka hetuar në shtëpinë e të dyshuar dhe në cilësinë e provave materiale ka arritur që të gjejëq dhe të sekuestrojë dy armë të shkurta.

“I njëjti është  intervistuar në prani të avokatit mbrojtës. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka udhëzuar qe i dyshuari të ndalohet për 48 orë. Rasti po hetohet nga njësiti i hetime te stacionit policor në Suharekë”, thuhet në njoftim.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Mbappe: Nuk do ta gjejë askund atë që kam pasur tek PSG

  Sulmuesi Kylian Mbappe, i cili luajti këtë të shtunë ndeshjen e tij të fundit me skuadrën franceze PSG-së, pranoi se është i mërzitur për...

“The Door”, si e gjallëron muzika jetën e njerëzve me nevoja të veçanta

“The Door” është një orkestër e përbërë nga 20 muzikantë të jashtëzakonshëm nga Shkodra, të cilët kanë performuar në festivale në Shqipëri dhe Evropë. Rrugëtimi...

Lajmet e Fundit