30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kurti: Sot qytetarët vendosin për fatin e politikave të shtetit

AlbinKurti-voton14Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, edhe kësaj radhe ka votuar në ambientet e Fakultetit Juridik.

Kurti pasi që kreu këtë obligim qytetar ka thënë se procesi zgjedhor në Kosovë, është i vlefshëm për demokracinë e shumë i rëndësishëm për shtet ndërtimin.

“Sot qytetarët vendosin, ata e përcaktojnë fatin e politikave të shtetit dhe të politikanëve në institucione. Tash, demokracia nuk është e mbyllur në salla e në dhoma të ndërtesave të institucioneve, por ajo është e hapur anekënd Kosovës për të gjithë dhe secilin, pa dallime. Sot, qytetarët masivisht po bëhen pjesëmarrës dhe vendimmarrës të ardhmërisë së shoqërisë sonë”, tha Kurti. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

Lajmet e Fundit