22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Deri tashti, 5000 mesazhe në Voto dhe Vëzhgo

Voto dhe Vezhgo2014Fondacioni Kosovar për Shoqëri të Hapur KFOS, deri më tani ka pranuar mbi 5 mijë mesazhe telefonike nga qytetarët në fushatën “Voto dhe Vëzhgo”.

Luan Shllaku nga KFOS-i bëri të ditur se në mbi 90 % të mesazheve, është raportuar për një proces të rregullt zgjedhor.

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1535 gjoba në trafik.   Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

U shënua manifestimi tradicional poetik “Ditët e Lidhjes” në Prizren

Shoqata për Kulturë dhe Art "Fidani" – Prizren organizoi sot manifestimin e 31-të tradicional poetik "Ditët e Lidhjes". Ky aktivitet u mbajt për të...

Lajmet e Fundit