18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Kurti uron qytetarët për Kurban Bajram

Kryeministri Albin Kurti ka uruar qytetarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Kurti theksoi se në këtë festë duhet të rikujtojme? me?simet hyjnore pe?r t’u treguar bujare? e zeme?rgjere?, sidomos me skamnore?t, jetime?t, te? dobe?tit dhe te? vetmuarit

“Besimtare?t myslimane? sot festojnë Kurban Bajramin, festën e sakrificës.

Me synim tjetrin e jo veten, ne? ke?të ditë rikujtojme? me?simet hyjnore pe?r t’u treguar bujare? e zeme?rgjere?, sidomos me skamnore?t, jetime?t, te? dobe?tit dhe te? vetmuarit.

Uroj qe? kjo festë të sjellë paqe e lumturi në zemrën e secilit e solidariteti të jetë udhërrëfyes i përhershëm.

Gëzuar e me fat Kurban Bajrami!”, shkruan Kurti. /Telegrafi/

Më Shumë

Limaj, Kurtit: Jep dorëheqje

Kryetari i Nismas Socialdemokrate Fatmir Limaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, që të jap dorëheqje. Sipas Limajt, Kurti e ka shkelur Kushtetutën. Ai...

Qeveria në mbledhje elektronike, ndanë mjete për krizën energjetike

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen Elektronike në të cilën ka ndarë 7,278,747.59 € për zbatimin e masës 3.7 - Mbështetje...

Lajmet e Fundit