26.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Kurti uron qytetarët për Kurban Bajram

Kryeministri Albin Kurti ka uruar qytetarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Kurti theksoi se në këtë festë duhet të rikujtojme? me?simet hyjnore pe?r t’u treguar bujare? e zeme?rgjere?, sidomos me skamnore?t, jetime?t, te? dobe?tit dhe te? vetmuarit

“Besimtare?t myslimane? sot festojnë Kurban Bajramin, festën e sakrificës.

Me synim tjetrin e jo veten, ne? ke?të ditë rikujtojme? me?simet hyjnore pe?r t’u treguar bujare? e zeme?rgjere?, sidomos me skamnore?t, jetime?t, te? dobe?tit dhe te? vetmuarit.

Uroj qe? kjo festë të sjellë paqe e lumturi në zemrën e secilit e solidariteti të jetë udhërrëfyes i përhershëm.

Gëzuar e me fat Kurban Bajrami!”, shkruan Kurti. /Telegrafi/

Më Shumë

Fatmir Limaj nderohet në Parlamentin e Shqipërisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, së bashku me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe anëtaren e kryesisë së Nismës, Xhevahire Izmaku,...

Spiunët po vdesin…

Hajdar Mallaku  Spiunët po vdesin, është kohë “e keqe" S'do të bëjmë vajtim për turi e feçke, Veç pështymje, mallkim e rrahje teneqe Fal Zotit që shkuan në...

Lajmet e Fundit