10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Rrahën brutalish babë e bir me grushta, arrestohet shqiptari me miqtë e tij

Një 20-vjeçar shqiptar, një italian dhe një brazilian 19-vjeçar janë arrestuar nga policia italiane pas një rrjahje brutale që i bënë dy burrave të tjerë më 13 maj.

Bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në Somma Lombardo, Varese të Gallarate.

Autorët ishin në kërkim të një të riu me të cilin ishin grindur disa ditë më parë në një lokal nate dhe duke mos e gjetur, kanë sulmuar me shqelma dhe grushte dy burra, babë e bir.

Ushtarët e Stacionit Somma Lombardo, në koordinim me Prokurorinë Publike Busto Arsizio dhe me Karabinierët e Kompanisë Gallarate, i identifikuan të tre autorët përmes dëshmive të mbledhura dhe pamjeve të kamerave të sigurisë.

Babai dhe djali u dërguan në spital për ndihmë mjekësore, autoritetet njoftojnë se babai ishte në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa djali përfundoi me frakturë në kafkë.

Më Shumë

Totaj viziton disa biznese të Prizrenit

Kryetari i komunës ë Prizrenit, Shaqir Totaj ditën e premte ka vizituar dhe ka parë nga afër të arriturat e disa prej bizneseve të...

Dita e Martirëve në Korishë të Prizrenit, Kurti: Vrasjet pa dallim moshe e gjinie, dëshmi e gjenocidit serb në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se vrasjet e Serbisë pa dallim moshe dhe gjinie në vend janë dëshmi e gjenocidit serb. Kurti ka...

Lajmet e Fundit