22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Kuvendi i Labarisë nderon Rexhep Qosjen dhe Alfred Moisiun

Rexhep QosjaNë mbledhjen e pestë të Kuvendit të Labërisë në Gjirokastër janë nderuar Akademiku Rexhep Qosja dhe ish-presidenti Alfred Moisiu.

Mësohet se Rexhep Qosja ka marrë ‘Emblemën e Argjendë’ të Gjirokastrës, ndërsa Alfred Moisu ka marrë titullin ‘Nderi i Qytetit’ të Gjirokastrës, raporton BW.

Në Kuvend merrnin pjesë edhe deputetët e Partisë Socialiste të Qarkut të Gjirokastër.

AlfredMoisiu-ish president

Më Shumë

Nga një ëndërr e bukur, tek një realitet i madh

Duke ndjekur dokumentarin "The Bajraktari Journey" Shkruan: Prend Ndoja, New York Në një ambient të zgjedhur në Yonkesrs të New York-ut, ishin bashkuar shumë personalitete të...

Moti sot me temperatura deri në 33 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet  të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme. Sipas njoftimin të këtij instituti,...

Lajmet e Fundit