25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Ky është bordi i ri i “Hidroregjioni Jugor” në Prizren, i emëruar nga Qeveria Hoti

Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e Bordeve të Përkohshme të Drejtorëve të katër Ndërmarrjeve Publike, mes tyre edhe Kompania Rajonale e Ujësjellësit – KRU “Hidroregjioni Jugor” në Prizren.

Po ashtu Qeveria e Kosovës ka emëruar edhe Bordin e Përkohshëm në këtë ndërmarrje si vijim:

Bordi i Përkohshëm i NP Kompania Rajonale e Ujësjellësit – KRU “Hidroregjioni Jugor” Prizren Sh. A., në këtë përbërje:

Zambeze Guraziu, Kryesuese, Drejtore;
Edmond Hoxha, Drejtor;
Mirzet Dzogovic, Drejtor;
Agron Shala, Drejtor.

Më Shumë

10 mijë punëkërkues regjistrohen në platformën ‘Superpuna’

Në platformën qeveritare të punësimit “Superpuna”, deri më tani janë regjistruar 10 mijë punëkërkues. Lajmin e ka bërë me dije ministri i Financave, Hekuran Murati,...

Shqipe Kastrati dhe Fedi vijnë me “Dy tre javë në vit”, kjo është kënga më e bukur që e keni dëgjuar

“Dy tre javë në vit” është projekti më i ri muzikor i këngëtares së madhe Shqipe Kastrati në bashkëpunim me Fedin. Këngëtarja e mirënjohur e...

Lajmet e Fundit