17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Ky lojtar mund ta zëvendësoj Vedat Muriqin te Kosova

Kosova do t’i zhvillojë dy ndeshje në kuadër të kampanjës së re në Ligën e Kombeve,

Kombëtarja e Kosovës ndeshjen e parë e ka ndaj Moldavisë, takim ky i cili zhvillohet në Itali me 3 shtator dhe më pas luan ndaj Greqisë në “Fadil Vokrri”.

Sulmuesi i Fenerbahces, Vedat Muriqi do të jetë mungesë e madhe për Kosovën në këto dy ndeshje.

Por, trajneri i Flamurtarit, Jusuf Tortoshi e ka gjetur një zëvendësues për të.

“Mund të ftohet Arb Manaj, qendërsulmuesi i Trepçës’89, nuk është larg nivelit të Muriqit. Ky do të ishte një zëvendësim ideal”, deklaroi Tortoshi në “Kanal10”

Më Shumë

Doarsa Kica jep dorëheqje nga Lista Guxo

Doarsa Kica-Xhelili njëra nga deputetet më aktive brenda grupit parlamentar të VV-së ka dhënë dorëheqje nga Lista Guxo, kanë bërë të ditura burime të...

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë regjistruar edhe 930 raste të reja me COVID-19. Ka pasur 1 rast të vdekjes, ndërsa lajmi i mirë...

Lajmet e Fundit