31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Për tri ditë, 23 lindje në Prizren

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, për tri ditë kanë ardhur në jetë 23 fëmijë.

Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton se prej këtyre lindjeve 9 janë të gjinisë mashkullore, kurse 14 të gjinisë femërore./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dy të vdekur e 783 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

Dy raste të vdekjes dhe 783 raste të reja me Covid janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Këto raste janë konfirmuar pas...

Prizren, arrestohen dy persona pasi shtien me armë zjarri në ahengun familjar

Policia e Kosovës ka arrestuar dy person në Prizren, pasi të njëjtit dyshohet se kishin shtënë me armë në aheng familjar. Në njoftimin e Policisë...

Lajmet e Fundit