19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Lagjja “Arbana” kërkon shtylla të reja elektrike

Shtylla elektrikeBanorët e lagjes “Arbana” në Prizren , kërkojnë vendosjen e shtyllave të reja elektrike.

Fjolla Gashi koordinatore “EC Ma Ndryshe” tha se kjo organizatë ka dërguar në KEDS kërkesën e banorëve të “Arbanës. “Në KEDS kemi dërguar kerëkesën e banorëve si dhe sigurimin e dokumenteve të mjaftueshme për ndërhyrje, siç janë fotografitë e bëra në terren të shtyllave të dëmtuara elektrike”, tha Gashi.

Sipas saj, kjo iniciativë e marrur nga “EC Ma Ndryshe” me mbështetjen e koorporatës energjetike KEDS, ka filluar të funksionojë.

“Dje për herë të parë në lagjen “Faik Çabrati” u bë vendosja e shtyllave të reja elektrike gjë që i gëzoi pa masë banorët e lagjes”, tregoi Gashi.

Sipas saj, ky bashkëpunim me KEDS-in do të vazhdojë edhe në lagjet tjera ku shtyllat e vjetra elektrike cënojnë sigurinë publike. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

Festimet për Ditën e Çlirimit në Prizren: Shfaqje folklorike në Shadërvan

Gjatë festimeve të organizuara nga Komuna e Prizrenit me rastin e “Ditës së Çlirimit”, kishte edhe shfaqje folklorike shqiptare, turke dhe boshnjake në Prizren. Ato...

Lajmet e Fundit